Novinky

 
17. 10. 2021

Vyhodnocení soutěže PRÁZDNINOVÉ PUTOVÁNÍ


Vyhodnocení pátého ročníku soutěže proběhlo úspěšně.

 
5. 10. 2021

Mezinárodní den úsměvu


Smích je nesmírně důležitý. Chytří lidé vypozorovali, že…

 
1. 10. 2021

Ukončení soutěže prázdninové putování


Soutěž prázdninové putování byla ukončena.

 
1. 10. 2021

Svátek seniorů


Na první den v měsíci říjnu každoročně připadá Mezinárodní den seniorů…

 
23. 9. 2021

Mezinárodní den neslyšících


Mezinárodní den neslyšících se poprvé uskutečnil již v roce 1958 a vznikl díky iniciativě Itala…

 
22. 9. 2021

Konec soutěže Prázdninové putování 2021 se blíží!


Máme tu poslední týden do ukončení soutěže prázdninové putování…

 
5. 9. 2021

Mezinárodní den charity


Proč právě 5. září? Na počest mimořádně významné humanitární pracovnice…

 
1. 9. 2021

Zpátky do školních lavic


Věříme, že se vám prázdniny vydařily a zůstala vám z nich spousta nezapomenutelných vzpomínek…

 
25. 8. 2021

Soutěž Prázdninové putování 2021 pokračuje!


Rozhodli jsme pro Vás prodloužit soutěž Prázdninové putování o měsíc – až do 30. 9. 2021

 
12. 8. 2021

Mezinárodní den mládeže


Mezinárodní den mládeže se každoročně slaví 12. srpna. Svátek je zamýšlen jako příležitost pro vlády států…

 
7. 8. 2021

Den odpuštění


Možná je to pro vás novinka, ale pokud jste na někoho hodně naštvaní či dokonce plni nenávisti a říkáte si věty typu: „To mu nikdy nezapomenu!“…

 
1. 8. 2021

Prázdninovém putování 2021


Nezapomeňte na právě probíhající soutěž Prázdninové putování s Rodinnými pasy.

 
22. 7. 2021

Prázdninové putování a pozvánka na Mendel… festival


Milé rodiny, pátý ročník prázdninové soutěže právě probíhá. Zapojte se také do dobrodružného putování…

 
20. 7. 2021

Mezinárodní den šachu


Šachy nebo též šach dostaly jméno z perského slova šáh – panovník.

 
11. 7. 2021

Světový den populace


Dne 11. července si připomínáme Světový den populace

 
5. 7. 2021

Mezinárodní den objetí zdarma


Mezinárodní den objetí zdarma, který je v angličtině znám pod pojmenováním Free hugs, je dnem, kdy se po celém světě lidé na ulici objímají. Tato tradice se začala rozvíjet i u nás v České republice. Tomuto dni dal vzniknout Juan Mann, který při příletu do Sydney na letišti viděl, jak se všichni objímají a vítají se svými blízkými, ale on se neměl s kým obejmout. Vyrobil si tedy transparent s nápisem Free hugs (objetí zdarma), postupně k němu začali chodit lidé a objímat ho. Jak jednoduché… A co vy, máte s tímto svátkem nějakou osobní zkušenost?  

 
1. 7. 2021

Soutěžte s námi!


Vítáme vás opět po roce s prázdninovým putováním, které začíná 1. července 2021 a bude trvat po celé letní prázdniny až do 31. 8. 2021, kdy soutěž ukončíme. OBJEVUJTE KRÁSY JIŽNÍ MORAVY V DOBRODRUŽNÉM PUTOVÁNÍ A VYHRAJTE POBYT VE VYHLÍDKOVÉM POSEDU SOJČÍ HNÍZDO V KORUNÁCH STROMŮ. Soutěžíme zde: PRÁZDNINOVÉ PUTOVÁNÍ S RODINNÝMI PASY 2021   FOTOSOUTĚŽ V letošním ročníku Prázdninového putování, navíc ve fotosoutěži, hrajeme o deskovou rodinnou hru a další zajímavé ceny. Stačí na naši emailovou adresu zaslat jednu fotografii z vašeho putování. Fotografie budou hromadně zveřejněny na našem Facebooku Rodinné pasy. Vaše fotografie zasílejte na emailovou adresu jiznimorava@rodinnepasy.cz a do předmětu uveďte heslo „Fotosoutěž – Prázdninové putování“. Do emailu také připojte informaci, zda si přejete zveřejnit jméno vaší rodiny a místo, na které trase jste fotografii pořídili. Zapojením se do fotosoutěže souhlasíte se zveřejněním vaší fotografie v rámci projektu Rodinné pasy.          

 
30. 6. 2021

Vysvědčení


A je tu konec letošního školního roku. Určitě jsme všichni v uplynulém období získali cenné zkušenosti ve výuce na dálku, které se nám budou hodit. Dnes se konečně mohou pochlubit nejen ti nejmenší svým vysvědčením. Chtěli bychom popřát všem školákům i jejich trpělivým učitelům a především rodičům, aby si užili klidné a slunečné prázdniny, na které se jistě všichni zaslouženě těší. Naučili jste se mnoho nových věcí, našli si nové kamarády a zažili určitě mnoho hezkých nezapomenutelných chvil. Přejeme vám hodně sluníčka, prázdninových zážitků, odpočinku, koupání a všeho, co vás baví.  

 
21. 6. 2021

21. 6. Mezinárodní den selfie


Mezinárodní den selfie, či spíš v originále Selfie day, vytvořil rozhlasový…

 
18. 6. 2021

18. 6. Mezinárodní den zmrzliny


Zmrzlina je bezpochyby tím nejlepším dezertem, jaký kdy člověk vymyslel. Věděli jste…

 
18. 6. 2021

Den otců oslavíme 20. 6.


Moc se za všechny tatínky přimlouváme, abyste na ně mysleli, podobně jako myslíme na maminky…

 
4. 6. 2021

Kam s dětmi o víkendu?


Připravili jsme pro vás několik tipů na výlety

 
27. 5. 2021

Katalog kuponových slev a časopis Rodinka je tu opět pro Vás


Milé rodiny, léto se nám pomalu probouzí, je tedy čas na nové vydání časopisu a katalogu…

 
25. 5. 2021

Mezinárodní den dětí oslavíme 1. 6.


Mezinárodní den dětí se slaví každý rok 1. června a také u nás si jej připomínáme mnoha způsoby…

 
5. 5. 2021

Den matek oslavíme v neděli 9. 5.


Den matek je den, kdy se vzdává pocta matkám a mateřství. Slaví se v různé dny na mnoha místech po celém světě, vychází z různých tradic. V Česku se slaví druhou květnovou neděli, v roce 2021 tedy připadá na 9. května. V Československu se začal slavit tento svátek v roce 1923. Maminko, jsi prostě skvělá Maminko, jsi prostě skvělá, od srdce popřát bych chtěla: vše nejlepší ke Dni matek, báječně si užij svátek! Máj je prostě krásný čas, kdy bychom měli být se svými blízkými a dělat jim radost. Pokud byste jim chtěli pořídit nějaký romantický dárek, naše databáze partnerů Rodinných pasů vám pomůže s výběrem!  

 
29. 4. 2021

1. 5. oslavíme svátek práce aneb svátek všech zamilovaných


1. máj ale není jen Svátek práce. U nás má tento den ještě jeden význam. Je to den všech zamilovaných. V Česku je První máj tradičně chápán jako svátek zamilovaných a celý květen jako měsíc lásky. Zamilované páry se mají na 1. máje políbit pod rozkvetlou třešní. Za další vhodný strom bývá nejčastěji po třešni považována višeň, jabloň či bříza. Traduje se totiž, že polibek pod rozkvetlým stromem zajistí dívce krásu a přitažlivost po následující celý rok. Naopak ta, které se tohoto „privilegia“ nedostane, možná uschne. I přes romantiku, lásku a krásu měsíce května by se v tomto měsíci neměly konat svatby. Lidová pověra totiž říká: „Na svatbu v máji, do roka máry.“

 
28. 4. 2021

Lidové pranostiky na měsíc květen


Březen – za kamna vlezem, duben – ještě tam budem, máj – vyženeme kozy v háj.   Studený máj – v stodole ráj. Když se v máji blýská, sedlák si výská. V máji aby ani pastýřova hůl neoschla. Májová vlažička – naroste travička; májový deštíček – poroste chlebíček. Když máj vláhy nedá, červen se předá. Když kvete bez, ať kvete i víno. Může-li se na začátku května schovat vrána v žitě, lze očekávat dobrou žeň. Prší-li na začátku května, bývá víno v nebezpečí. Máj má být chladný, ale ne studený.   Suchý květen, suchý rok.

 
22. 4. 2021

Den země – Mezinárodní svátek životního prostředí


Den Země slaví milióny lidí z více než 140 zemí světa.

 
4. 4. 2021

Den ptactva


První duben nepatří jen aprílovým žertíkům, ale i všem opeřencům. Už více než 100 let si tento den připomínáme Mezinárodní den ptactva. Prvního dubna roku 1906 byla totiž podepsána mezinárodní Konvence o ochraně užitečného ptactva. A právě na památku podpisu této konvence se již od roku 1906 slaví 1. duben jako Mezinárodní den ptactva. Ornitologové oslavují svátek ptáků v terénu. Začátkem dubna je tah ptáků v plném proudu. Je to jedno z ornitologicky nejzajímavějších období: v přírodě můžeme pozorovat jak mnoho zimních hostů, kteří od nás ještě nestihli odletět, tak spoustu migrantů, přelétajících přes naše území na svá severská hnízdiště, ale i řadu našich druhů, které se právě v tuto dobu vracejí na svá hnízdiště, a někteří ptáci už dokonce naplno hnízdí. Jedním z hlavních cílů Mezinárodního dne ptactva je obrátit pozornost k nebezpečím ohrožujícím ptáky na celém světě, a pomoci tak jejich ochraně a ochraně jejich stanovišť.

 
25. 3. 2021

Poznejte velikonoční zvyky den po dni


Velikonoce jsou pro většinu lidí předzvěstí jara, i když samozřejmě vědí, že jde o nejdůležitější křesťanský svátek.

 
17. 3. 2021

Den svatého Patrika


O dni svatého Patrika jste patrně již někdy slyšeli. Ať již ano či ne, připomeňme si, co to je za den. Den sv. Patrika je svátek, který se slaví každoročně 17. března na počest svatého Patrika, patrona Irska. Není tedy divu, že v Irsku je to státní svátek, stejně jako třeba na ostrově Montserrat a v kanadské provincii Newfoundland a Labrador. V mnoha zemích po celém světě jsou jeho oslavy také oblíbené, ačkoli v nich nemá status oficiálního svátku. Největší oblibu má v USA, Kanadě a Austrálii, kde žije mnoho lidí irského původu. Obzvlášť v posledních letech si získává oblibu i v Evropě, neboť je velmi osobitý a od jiných svátků odlišný. Lidé po celém světě ho slaví především hudbou, tancem a popíjením tmavého piva. Poznávacím znamením pro příznivce svatého pastýře, který přinesl do Irska křesťanství, je zelený trojlístek. Lidé ho v den Patrikova svátku nosí namalovaný na obličeji nebo …

 
8. 3. 2021

MDŽ


Mezinárodní den žen (ve zkratce MDŽ) vyhlásila Americká socialistická strana a původně byl stanoven na poslední neděli v únoru. Poprvé byl slaven 28. února 1909. Jeho počátek však spadá do roku 1908, kdy došlo v březnu na popud Socialistické strany USA k demonstraci newyorských švadlen. Ty pochodovaly ulicemi New Yorku a žádaly volební, ale i polická a hospodářská práva. MDŽ se do Evropy dostal až o dva roky později, když v roce 1910 německá socialistka Klára Zetkinová prosadila jeho ustanovení, a to shodou okolností na první mezinárodní ženské konferenci Druhé internacionály v Kodani. V Evropě se pak Mezinárodní den žen poprvé slavil roku 1911, a to v Německu, Rakousko-Uhersku, Švýcarsku a Dánsku. Nadále se slavil i v USA, ale v obou případech bez pevného data. K oslavám žen docházelo v únoru nebo březnu. Od roku 1975 se jedná o svátek uznávaný mezinárodně i OSN a slaví se v různých částech …

 
1. 3. 2021

Březen za kamna vlezem aneb Březnové pranostiky. Co říkají?


V březnu přichází první jarní den, a to 20. nebo 21. března. Každý z nás se už těší, až se oteplí, bude delší den a začne se zelenat příroda. Zároveň je ale březen charakteristický také proměnlivostí počasí. Lidé ze zkušenosti věděli, že na začátku března často přichází takzvaná řehořská zima, kdy k nám přichází příliv chladného vzduchu ze severu. Toto studené období je nazvané podle sv. Řehoře I. Velikého, který má svátek 12. března. Jak praví pranostika:  O svatém Řehoři mrazy přituhnou a vše umoří. Tato studená vlna pak trvá přibližně od 9. do 24. března a pravděpodobnost, že nastane, je vyšší než 60 procent. Po řehořské zimě by mělo přijít oteplení a jaro již definitivně zvítězit nad zimou. A to na sv. Josefa, který slaví svátek 19. března. Přiznejme si, že lidové pranostiky jsou už poněkud zastaralé a nefunkční. Většina z nich totiž vychází z přírodních cyklů, jenže příroda se už dávno nechová jako v době našich babiček …

 
18. 2. 2021

Pololetní prázdniny – jarňáky


Víte, že jarní prázdniny byly poprvé zavedeny jako týdenní ve školním roce 1953/1954? Jarní prázdniny (slangově jarňáky) jsou prázdniny, které vyhlašuje Česká republika a vycházejí na měsíce únor a březen. Termíny jarních prázdnin jsou kvůli rovnoměrné zátěži na ubytovací kapacity rozděleny pro jednotlivé okresy do šesti turnusů a probíhají od začátku února (první obvykle navazuje na pololetní prázdniny) až do poloviny března. Každý následující rok dojde k cyklickému posunutí termínů prázdnin: oblast, která měla prázdniny jako první, je má další rok jako druhá, druhá jako třetí a poslední jako první. Ačkoliv se prázdniny nazývají jarní, žádný z turnusů na jaře neprobíhá. Čas prázdnin bývá nejčastěji využíván pro rekreaci v horských střediscích k lyžování a dalším zimním sportům. Pro děti se často během prázdnin pořádají zimní tábory. Přejeme vám i vašim dětem krásné prázdniny plné sluníčka a pohody, nezapomenutelná dobrodružství, báječné nápady, úžasné výlety a nové kamarády.

 
14. 2. 2021

Svatý Valentýn – svátek zamilovaných


Se svátkem sv. Valentýna je dnes spojena řada tradic – a rozhodně nejde o žádné výmysly moderní doby. Kořeny valentýnských oslav sahají daleko do minulosti. Už v antickém Římě se totiž právě 14. února slavil den bohyně Juno a pastýřského boha Luperca, kteří byli v pohanské mytologii považováni za ochránce manželství a rodiny. Už tenkrát dostávaly ženy v rodině během tohoto svátku květinové dary. Mezi novodobé valentýnské zvyky patří také zámky, které zamilovaní zamknou a klíček zahodí na upevnění jejich nerozdělitelného vztahu. V mnoha městech už mají dokonce celé mosty poseté zámky. Také večeře a květiny dnes patří spolu se sladkostmi k nejpopulárnějším valentýnským dárkům. I my vám přejeme krásné prožití svátku zamilovaných! J Využijte naší databáze poskytovatelů slev ve vašem okolí a jejich nabízených slev pro nákup dárku, ať už krásné květiny nebo jen tak něčeho pro radost. http://jiznimorava.rodinnepasy.cz/mapa-poskytovatelu/

 
1. 2. 2021

Pololetní vysvědčení


Abeceda, to nic není – kdo by se jí, děti, bál? Já vás vezmu do učení: á, bé, cé, dé a tak dál. Z písmenek se složí slova, z vět se složí celý svět. Ten, kdo umí abecedu, bude všemu rozumět. J   Gratulujeme všem dětem k vysvědčení a pěkným známkám a přejeme spoustu dalších úspěchů v druhém pololetí!  

 
17. 1. 2021

Dotazník Rodinných pasů pro Jihomoravský kraj


Děkujeme všem zúčastněným za zodpovězení dotazníku, vaše odpovědi přispěly ke zlepšení projektu Rodinné pasy Jihomoravského kraje. Gratulujeme náhodně vybraným rodinám, kterým byla zaslaná za Rodinné pasy krásná desková hra. -        Rodina Stloukalova z Brna -        Rodina Galuškova z Veselí nad Moravou -        Rodina Tomanova ze Znojma

 
4. 1. 2021

Provozní doba Rodinných pasů


Vítáme zpět v Novém roce. Jsme tu opět pro Vás. Rádi zodpovíme vaše dotazy osobně na naší pobočce rodinných pasů nebo na naší lince a emailové adrese.   Vaše Rodinné pasy

 
1. 1. 2021

Vánoční soutěž Hitrádio City Brno


V předvánočním čase proběhla celotýdenní rodinná soutěž s vánočními tématy v Hitrádio City Brno. Soutěž pro posluchače vyhlásily Rodinné pasy, slevový systém, který je realizován jako mnoho dalších aktivit na podporu všech rodin Jihomoravským krajem v rámci své rodinné politiky. Gratulujeme výherci k hlavní ceně třídenního pobytu v Hotelu Amantis Vital Sport v Jizerských horách od portálu Travelking.cz, který se specializuje na výhodné pobyty v Česku. Dále gratulujeme Všem dalším výhercům, kteří se zúčastnili projektu Jihomoravského kraje a vyhráli v soutěži s Rodinnými pasy. Děkujeme také našim poskytovatelům slev Travelking.cz, Hračky Hopík, s.r.o., Game Center Brno, Myjomi – Beletné šátky, Hvězdárna Veselí nad Moravou a Dudokids za krásné ceny věnované do této soutěže. Těšíme na příští soutěž s Vámi.

 
1. 1. 2021

Novoroční přání


Milé rodiny. Přejeme Vám krásnou a klidnou cestu Novým rokem. Děkujeme za Vaši důvěru a přízeň, kterou jste nám projevili v uplynulém roce a přejeme Vám, aby byl pro Vás nadcházející rok 2021 plný spokojenosti po boku Vašich blízkých.

 
22. 12. 2020

PF 2021


Milé rodiny, přejeme Vám krásné Vánoce a vše nejlepší do nového roku 2021. Zároveň Vám chceme poděkovat za Vaši přízeň a doufáme, že jste byli s našimi službami spokojeni a budete je využívat i v nadcházejícím roce. Dovolujeme si vás informovat, že od 23. prosince 2020 do 4. ledna 2021 bude tým Rodinných pasů trávit čas se svými rodinami. V případě dotazů nás můžete kontaktovat na e-mailové adrese jiznimorava@rodinnepasy.cz nebo zanechat vzkaz na záznamníku tel. linky 771 130 666. Děkujeme za vaši přízeň a přejeme všem KRÁSNÉ VÁNOCE!

 
18. 12. 2020

Provozní doba kanceláře Rodinných pasů


Dovolujeme si vás informovat, že od 23. prosince 2020 do 4. ledna 2021 bude tým Rodinných pasů trávit čas se svými rodinami. V případě dotazů nás můžete kontaktovat na e-mailové adrese jiznimorava@rodinnepasy.cz nebo zanechat vzkaz na záznamníku tel. linky 771 130 666. Děkujeme za vaši přízeň a přejeme všem KRÁSNÉ VÁNOCE!

 
2. 12. 2020

Tipy na vánoční dárky


Nedávno jsme Vám posílali nabídku tipů nákupu vánočních dárku. Ještě připojujeme pár našich poskytovatelů, které by Vás mohli oslovit. Přejeme Vám příjemné a klidné nakupovaní a ať Vámi vybrané dárky udělají Vašim nejbližším radost. Dedoles.cz 10% sleva na výrobky zakoupené v e-shope www.dedoles.cz(před dokončením objednávky je třeba zadat kód RPJM10) MEJVY, s.r.o. http://www.mejvy.eu 30% sleva na výšivku a 50% sleva na zpracování v programu Čas proměn http://www.kralovskefengshui.cz 20% sleva na konzultaci zdravého bydlení a pracoviště, stavby, rekonstrukce, návrhy zahrad, léčivé masáže, harmonizace obytných prostor, geopatologické zóny Gasoil Fashion http://www.rondony.cz 20% sleva na oblečení pro mladé kuchaře Centrum zdravé dětské obuvi, Boty Rybička http://www.botyrybicka.cz 5% na kožené boty a sněhule RESPILON Group s.r.o. e-shop https://shop.respilon.cz/ slevu ve výši 5 % na vybrané produkty můžete uplatnit pod slevovým kódem PASY05: – antivirový nákrčník R-shield – nano respirátor FFP2 RespiPro Carbon a RespiPro White – okenní membrána do oken RWM 5.0 Obleč oblekhttps://www.oblecoblek.cz/ RÁDI PORADÍME …

 
30. 11. 2020

Nové vydání časopisu Rodinka očekávejte ve svých poštovních schránkách


Zima je tady a s ní jsou tu také nejkrásnější svátky v roce. Věříme, že i v tomto novém, zimním čísle časopisu Rodinka naleznete řadu zimních témat, nápadů a skvělých tipů, jak si letošní Vánoce zpestřit. Časopis Rodinka můžete každým dnem očekávat ve svých poštovních schránkách a pro nedočkavce přinášíme již elektronické vydání. Tak hezké počtení! Časopisu Rodinka Vánoční čas ve znamení rodinné pohody Vám opět zpříjemníme slevami projektu Rodinné pasy. Nezapomeňte, že slevy projektu Rodinné pasy můžete využívat také u poskytovatelů v celé České republice. Úplný seznam poskytovatelů najdete na webu www.rodinnepasy.cznebo jednoduše v mobilní aplikaci Rodinné pasy. Vaše Rodinné pasy  

 
28. 11. 2020

Katalog kuponových slev je tu!


Katalog plný lákavých slev je tu a máte se opět na co těšit. Připravili jsme pro Vás slevové kupóny, které udělají radost celé rodině. Připomínáme, že katalog nadstandardních slev vydáváme od letošního roku pouze v elektronické verzi, takže každý slevový kupón, který chcete uplatnit, si musíte vytisknout. Pro každou rodinu je jednotlivý slevový kupón možné použít pouze jednou a je platný s předložením Vašeho Rodinného pasu u pokladny daného poskytovatele slev. Přejeme Vám spoustu zábavy a doufáme, že slevy, které Vám projekt Rodinné pasy poskytuje, Vám přinesou další krásné chvíle prožité v kruhu rodinném. Katalog kuponových slev

 
10. 11. 2020

Tipy na vánoční dárky


Tak jako vždy i letos tradičně zveřejňujeme tipy na vánoční dárky, které pořídíte za zvýhodněnou cenu u našich poskytovatelů slev. Mrkněte na to a vyrazte na vánoční nákupy. Letos třeba vyzkoušejte nákupy online. ZONER software, a.s., vydavatelství Zoner Press http://www.zonerpress.cz Sleva 25 % bez časového omezení na kompletní nabídku knih v internetovém obchodě www.zonerpress.cz. V poznámce uveďte heslo „RODINNÉ PASY“. Brněnské úniková hra MYSTERYROOM http://www.mysteryroom.cz Sleva 15 % na únikovou hru MYSTERYROOM o délce trvání 90 nebo 120 minut Mgr. Gabriela Dědková https://www.austrian-apartments.cz/ Sleva 20 % na ubytování Spolek Čiperové z.s. http://www.ciperove.com Sleva 100 % na ukázkovou lekci cvičení nebo dětské jógy po předložení platného slevového kupónu z katalogu slev Tiskni-online.cz http://www.tiskni-online.cz Sleva 20 % na zakázku. Je třeba zadat kód: RP20 a do poznámky objednávky vepsat číslo Rodinného pasu. MEATFLY http://www.meatfly.cz Sleva 15 % na nezlevněný sortiment Mobiltel, spol. s.r.o. mobil 603 242 245 Sleva 5 % na zboží …

 
25. 9. 2020

Soutěž Prázdninové putování má svého výherce.


Milé rodiny, soutěž PRÁZDNINOVÉ PUTOVÁNÍ s Rodinnými pasy Jihomoravského kraje má svého VÝHERCE

 
25. 8. 2020

Soutěž Prázdninové putování s Rodinnými pasy jde do finále


A máme tu poslední týden do konce soutěže prázdninové putování…

 
13. 8. 2020

Připravujeme prvňáčky do lavic


Blíží se návrat do školních lavic. Důležité je proto obstarat včas potřebné pomůcky pro prvňáčky…

 
10. 8. 2020

Prázdninové putování


Připomínáme rodinnou soutěž Prázdninové putování s Rodinnými pasy…

 
29. 7. 2020

Tipy na dovolenou


Milé rodinky, stále ještě čekáte na svou vysněnou letošní dovolenou?Připravili jsme pro Vás skvělé tipy, které si nesmíte nechat ujít! Díky Rodinným pasům ušetříte za nákup dovolené pro celou rodinu. Další slevy najdete na webu Rodinné pasy v sekci poskytovatelé slev nebo přímo ve své mobilní aplikaci Rodinné pasy.Užívejte si sluníčko, koupání, pobyt v přírodě… prostě každý to, co má rád, ať už u nás, nebo v zahraničí.      Travelking Sleva až 10 % na parádní dovolenou ve střední a jižní Evropě 10 % na pobyty v Maďarsku – slevový kód: RodinnepasyHU 7 % na pobyty v Česku, Slovensku, Rakousku, Polsku, Itálii, Chorvatsku a Německu – slevový kód: Rodinnepasy Dopřejte si radost z cestování a vydejte se za novými zážitky. Je jen na Vás, zda se rozhodnete pro dovolenou v Česku, u některého z našich sousedů, anebo se vydáte k moři třeba do Chorvatska. Vyberte si z téměř 700 nabídek pobytových …

 
17. 7. 2020

Vydejte se za objevováním skvělých nových míst


Slevu na vstupné využijete také o prázdninách, jen si nezapomeňte s sebou přibalit Rodinný pas. Tipy na rodinný výlet s Rodinným pasem: Papouščí zoologická zahrada Bošovice http://www.papouscizoo.cz Zámek Letovice http://www.zamekletovice.cz Zámek v Mikulově http://www.rmm.cz Zahradní železnice v Drásově http://www.zahradni-zeleznice.info   Vyrazte bádat … VIDA! Nabízí přes 170 exponátů, se kterými si můžete hrát a objevovat, jak funguje svět kolem nás. http://www.vida.cz … či za sportem … KOMEC Venkovní i vnitřní lezecká stěna, boulderová stěna, lezecký sektor pro nejmenší děti, tenisové kurty, multifunkční hřiště, arrowgame, skatepark, rozhledna. To vše v bezprostřední blízkosti svratecké cyklotrasy. http://www.komec.cz   … nebo si virtuálně hrát … Laser aréna Brno/Virtual Games Brno http://www.laserarenabrno.cz   a ještě mnohem víc zajímavých tipů najdete v sekci Poskytovatelé slev jiznimorava.rodinnepasy.cz/mapa-poskytovatelu/  

 
9. 7. 2020

Koupání se slevou Rodinné pasy


Nezapomeňte využívat slevy, které vám projekt Rodinné pasy nabízí. K létu rozhodně patří koupání a se slevou bude ještě příjemnější. Koupaliště Riviéra v Brně https://rivec.sportujemevbrne.cz/ Koupaliště Červenka v Boskovicích http://www.sluzbyboskovice.cz Letní koupaliště Moravský Krumlov http://www.mkrumlov.cz Letní koupaliště Rousínov https://cs-cz.facebook.com/KoupalisteRousinov Koupaliště Tišnov http://www.tisnov.cz   V případě nepříznivého počasí vás určitě rádi uvítají v některém z aquaparků. Aquapark v Kohoutovicích http://www.aquapark-kohoutovice.cz Aquapark Vyškov http://www.smmvyskova.cz Sportovní ostrov Ludvíka Daňka – Aquapark http://www.sluzby-blansko.cz  

 
30. 6. 2020

Prázdninové putování s Rodinnými pasy je tady!


Již čtvrtým rokem je pro vás připravena rodinná soutěž Prázdninové putování s Rodinnými pasy, která i letos tradičně odstartuje první prázdninový den – 1. července. Její výherce obdrží krásnou hodnotnou výhru v podobě rodinného pobytu. Užijte si výlety s Rodinnými pasy a bavte se celé prázdniny. http://putovani.rodinnepasy.cz/

 
30. 6. 2020

Těšíme se na letní prázdniny s mobilní aplikací Rodinné pasy


A jsou tady prázdniny! Tipy na zajímavé výlety pro rodiny s dětmi v naší krásné vlasti. Vyberte si místa pro malé i velké, holky i kluky. Vydejte se na zajímavé prohlídky, výstavy, do zoo, na výlet za zábavou, historií či kulturou, na zámky, hrady, rozhledny, do parků a na stezky v přírodě, a to nejen pěšky, ale i na kole… Nezapomeňte, že slevy můžete čerpat v celé České republice. Naše mobilní aplikace vám ukáže všechny poskytovatele slev v okolí, kde se právě nacházíte. Věříme, že se vám bude na cesty hodit.

 
29. 6. 2020

Vysvědčení


Gratulujeme dětem ke zdárnému ukončení školního roku a k pěknému vysvědčení. Milé děti, rychle si doběhněte domů pro velkou pochvalu a odměnu.

 
10. 6. 2020

Připravujeme Prázdninové putování


Již čtvrtým rokem pro vás připravujeme rodinnou soutěž Prázdninové putování s Rodinnými pasy, která i letos odstartuje první prázdninový den 1. července. Pro výherce bude připravena krásná výhra v podobě rodinného pobytu. Plnění úkolů můžete zatím trénovat třeba na výletních trasách z minulých ročníků soutěže, které jsou stále zveřejněny na našich webových stránkách http://putovani.rodinnepasy.cz/.    

 
31. 5. 2020

Katalog kupónových slev


Připravili jsme pro vás slevové kupóny, které udělají radost celé rodině. Využijte zajímavé slevy na vstupné třeba do vědeckého parku Vida! science centrum, do Jungle Parku….

 
31. 5. 2020

Jarní vydání časopisu Rodinka


Další vydání časopisu Rodinka je tady a opět v elektronické formě. Tentokrát jsme se zaměřili na naše poskytovatele: v aktuálním letním vydání najdete tipy na rodinné výlety, na které můžete čerpat zvýhodněné ceny na vstupné. Nezapomeňte, že časopis Rodinka si můžete přečíst také ve své mobilní aplikaci. Odkaz na PDF  

 
28. 5. 2020

Všechno nejlepší všem dětem!


Všem dětem přejeme vše nejlepší a vydařený den dětí.
Užijte si svůj den se svými nejbližšími.

 
14. 5. 2020

Připravujeme Prázdninové putování


Již čtvrtým rokem pro vás připravujeme rodinnou soutěž Prázdninové putování s Rodinnými pasy, která odstartuje i letos prvním prázdninovým dnem 1. července. Pro výherce bude připravena krásná výhra v podobě rodinného pobytu. Plnění úkolů můžete zatím trénovat třeba na výletních trasách z minulých ročníků soutěže, které jsou stále zveřejněny na našich webových stránkách. http://putovani.rodinnepasy.cz/

 
9. 5. 2020

Všechno nejlepší ke Dni matek


Maminkám přejeme všechno nejlepší k jejich krásnému svátku.

 
7. 5. 2020

Zrušen Dětský den na brněnském letišti


Jak už asi tušíte, letošní rodinná akce Dětský den na brněnském letišti s Rodinnými pasy se bohužel neuskuteční.

 
24. 3. 2020

ZÁBAVA A VOLNÝ ČAS


TVOŘENÍ, CVIČENÍ, VAŘENÍ, ZPÍVÁNÍ, TANCOVÁNÍ, ŠITÍ, MALOVÁNÍ, POBYT VENKU, HRY

 
23. 3. 2020

ŠKOLNÍ VZDĚLÁNÍ DOMA


„Zapni doma telku a poznej novou UčíTelku, od pondělí do pátku, doplní ti základku.“

 
20. 3. 2020

Tip jak zabavit děti


Jak jen děti doma zabavím? Asi nejčastější otázka dnešního dne. Nachystali jsme pro vás ke stažení několik variant šikovné rodinky a Čendova okénka. Vše najdete v záložce PRO DĚTI Přejeme příjemnou zábavu, Vaše Rodinné pasy.

 
17. 3. 2020

KORONAVIRUS COVID – 19, ZÁKLADNÍ INFORMACE A DOPORUČENÍ PRO OBČANY


Vážení držitelé Rodinných pasů,Jihomoravský kraj pro Vás připravil seznam základních informací a doporučení spojených s omezením šíření nákazy Covid – 19 v našem kraji.Prosím myslete na své zdraví a zdraví svých blízkých. Informujte své rodiče a prarodiče, že obecné doporučení nevycházet, platí právě pro osoby starší 70 let.Pro zobrazení, klikněte  ZDE  

 
12. 3. 2020

Informace ze světa Rodinných pasů


SLEVOVÉ KUPÓNY Stále jsou platné některé slevové kupóny z katalogu slev ZIMA 2019, který Vám dorazil do schránek v listopadu 2019.   SLEVY U POSKYTOVATELŮ Aktuálně můžete čerpat slevy na 3 431 místech v celé České republice, kde Vám po předložení karty Rodinný pas bude poskytnuta na Váš nákup příslušná sleva. V Jihomoravském kraji se těchto slevových míst nachází 821 a jsou označeny samolepkou projektu Rodinný pas.   APLIKACE RODINNÝ PAS Seznam všech aktuálních poskytovatelů slev najdete v mobilní aplikaci Rodinný pas. Aplikace také umožňuje přehled všech poskytovatelů, kteří mají svou provozovnu v okolí, kde se právě nacházíte.   AKTUALIZACE ÚDAJŮ Abychom Vám mohli zasílat tištěný časopis, potřebujeme k tomu Vaši aktuální adresu. V případě, že se přestěhujete, čeká Váš časopis dlouhá cesta do sběru. Šetřete s námi životní prostředí a dejte nám vědět svou novou poštovní adresu.  

 
3. 3. 2020

Časopis Rodinka a katalogy slev


Milé rodiny, rádi bychom vás informovali o vydání oblíbených tiskovin v roce 2020. ČASOPIS RODINKA Opět pro Vás připravíme dvakrát do roka časopis Rodinka. V květnu jej očekávejte ve svém emailu, aplikaci či na webu v elektronické formě, v listopadu Vám časopis dorazí přímo do schránky. KATALOG SLEV A KATALOG POSKYTOVATELŮ I my šetříme přírodu, a proto budou katalogy nově vycházet pouze v elektronické formě. Nemusíte mít strach, že byste katalog přehlédli, vždy Vám pošleme email, který Vám to připomene. Aktuální katalogy najdete vždy také ve své mobilní aplikaci. KATALOG SLEV vychází dvakrát ročně, a to v květnu a v listopadu KATALOG POSKYTOVATELŮ vychází jedenkrát ročně vždy v listopadu

 
17. 2. 2020

Kontaktní centrum


Milé rodiny, nově nás najdete na adrese Rybářská 1a v Brně každý pracovní den od 8.00 do 17.00 hodin. KONTAKTNÍ LINKA Pro Jihomoravský kraj bylo zřízeno nové telefonní číslo +420 771 130 666, kde Vám každý pracovní den od 8.00 do 17.00 hodin poskytneme aktuální informace k projektu a odpovíme na Vaše dotazy.  

 
20. 12. 2019

PF 2020


   

 
25. 11. 2019

Nové vydání časopisu Rodinka


Milé rodinky, vánoční svátky se nám kvapem blíží a vy se můžete začíst do nového vydání časopisu Rodinka. „Osm snadných kroků k ekologičtější domácnosti“, „Mobil jako vzdělávací pomůcka?“ Tyto a mnohé další zajímavé články naleznete již nyní v on-line verzi na webu Rodinných pasů.Dále jsme pro Vás připravili zimní vydání oblíbeného katalogu 50% slev který společně s katalogem všech Jihomoravských poskytovatelů naleznete začátkem prosince ve svých poštovních schránkách.Za celou redakci Vám přejeme adventní čas plný pohody, hezké počtení a příjemné nakupování bez shonu a stresu. Elektronické vydání naleznete ZDE

 
15. 9. 2019

Soutěž Prázdninové putování s Rodinnými pasy má svého výherce


Začátkem září jsme pro vás vyhodnotili soutěž Prázdninové putování s Rodinnými pasy. Za poznáváním Jihomoravského kraje a hledáním správných odpovědí se vás vydalo letos celkem 890 rodin, z nichž 741 nám zaslalo správné odpovědi. Třídenní pobyt v Aquapalace Hotel Prague vyhrála rodina Hořákova z Brna. Blahopřejeme a přejeme příjemný pobyt.

 
24. 7. 2019

Pozvánka na akci – Zámecké hrátky s Rodinnými pasy


V sobotu 31. srpna bude valtický zámek patřit již pátému ročníku barokních slavností Feste Teatrale. Zámecký areál ožije bezpočtem dobových hudebních vystoupení, šermířskými souboji, kejklíři a žongléry, ale také divadlem či ohňovou show. PROGRAM PRO CELOU RODINU, VSTUP NA VŠECHNY ATRAKCE VOLNÝ! Přijďte strávit příjemné odpoledne s Rodinnými pasy! Kdy: 31. 8. 2019 od 11.00 do 17.00 Kde: Areál státního zámku Valtice Těšíme se na vás.

 
2. 7. 2019

SOUTĚŽ


Soutěžíme od 1. července do 31. srpna OBJEVUJTE KRÁSY JIŽNÍ MORAVY A VYHRAJTE TŘÍDENNÍ POBYT PRO CELOU RODINU DO AQUPALACE HOTEL PRAGUE www.putovani.rodinnepasy.cz Milé rodiny,Rodinné pasy Jihomoravského kraje pro vás i letos připravily prázdninovou soutěž, při které si užijete cestování a opět objevíte spoustu malebných míst našeho krásného kraje. Prázdninové putování vás v každém okrese jižní Moravy přivede vždy na jedno místo, kde stačí pozorně hledat odpovědi na soutěžní otázky, a zařadit se tak do soutěže o výhru. V září vybereme jednu rodinu, která odeslala správné odpovědi a která si užije třídenní pobyt v Aquapalace Hotel Praha.O CO SOUTĚŽÍME?Rodinný pobyt v Aquapalace Hotel Prague pro čtyři osoby s polopenzí na 2 noci včetně volného vstupu do Aquapalace Praha po celou dobu pobytu. www.aquapalacehotel.czAquapalace Hotel Prague nabízí ideální kombinaci pobytů s relaxací, odpočinkem, zábavou i prací na jednom místě. Hotel je součástí nejzábavnějšího aquaparku v Čechách AQUAPALACE PRAHA. Rozsáhlá nabídka služeb zahrnuje …

 
17. 4. 2019

Pozvánka na akci – Dětský den 2019


 
29. 11. 2018

Nové vydání časopisu Rodinka


Milé rodinky, vánoční svátky se nám kvapem blíží a vy se můžete začíst do nového vydání časopisu Rodinka. Je kapesné odměna, trest, nebo výchova k finanční odpovědnosti? Jak vybírat kreativní hračky nebo jak ušetřit na výdajích domácnosti? Tyto a mnoho dalších zajímavých otázek si klade nové tematické číslo časopisu. Již nyní jej naleznete v on-line verzi na webu Rodinných pasů. Dále jsme pro Vás připravili zimní vydání oblíbeného katalogu 50% slev který společně s katalogem všech Jihomoravských poskytovatelů naleznete začátkem prosince ve svých poštovních schránkách. Za celou redakci Vám přejeme adventní čas plný pohody, hezké počtení a příjemné nakupování bez shonu a stresu. ČASOPIS RODINKA – ODKAZ

 
10. 8. 2018

Pozvánka na akci – Zámecké hrátky s Rodinnými pasy


V sobotu 1. září bude valtický zámek patřit již čtvrtému ročníku barokních slavností Feste Teatrale. Zámecký areál ožije bezpočtem dobových hudebních vystoupení, šermířskými souboji, kejklíři a žongléry, ale také divadlem či ohňovou show. PROGRAM PRO CELOU RODINU, VSTUP NA VŠECHNY ATRAKCE VOLNÝ! Přijďte strávit příjemné odpoledne s Rodinnými pasy! Kdy: 1. 9. 2018 od 11.00 do 18.00 Kde: Areál státního zámku Valtice Těšíme se na vás.

 
29. 6. 2018

Letní soutěž – prázdninové putování s Rodinnými pasy 2018


OBJEVUJTE KRÁSY JIŽNÍ MORAVY A VYHRAJTE TŘÍDENNÍ POBYT PRO CELOU RODINU VE WESTERNOVÉM MĚSTEČKU ŠIKLŮV MLÝN   Soutěžíme od 1. července do 31. srpna Milé rodiny, Rodinné pasy Jihomoravského kraje pro vás i letos připravily prázdninovou soutěž, při které si užijete cestování a opět objevíte spoustu malebných míst našeho krásného kraje. Prázdninové putování vás v každém okrese jižní Moravy přivede vždy na jedno místo, kde stačí pozorně hledat odpovědi na soutěžní otázky, a zařadit se tak do soutěže o výhru. V září vybereme jednu rodinu, která odeslala správné odpovědi a která si užije třídenní pobyt ve Westernovém městečku Šiklův mlýn.Více informací naleznete na webu Rodinných Pasů  

 
30. 5. 2018

Brněnský piknik v Lužánkách s Rodinnými pasy


Rádio Petrov a Rodinné pasy vás zvou na společný piknik!  Dětský den s Rodinnými Pasy na brněnském letišti se letos neuskuteční, z důvodu rekonstrukce příjezdové cesty. Připravili jsme pro vás tedy akci ve spojení s Rádiem Petrov. Těšit se můžete na krásný piknikový den plný jídla zábavy i odpočinku. Druhý ročník Brněnského pikniku v Lužánkách vás v neděli 17. června přivítá na oběd, svačinu, večeři nebo jen tak k posezení na zeleném trávníku. Vezměte rodinu, přátele, kolegy a přijďte se do Lužánek pobavit nebo jen tak relaxovat. Pokračujeme v tradici piknikování v centru Brna a srdečně vás zveme! Rodinné Pasy si pro vás připraví mnoho zábavy, divadélko, soutěže, výtvarné tvoření, malování na obličej, barefootový chodník a mnoho dalších zajímavých atrakcí, které zabaví děti, ale i dospělé. Nejen nabídka jídla a pití, ale i celodenní program budou stát rozhodně za to. Čeká na vás tržnice se spoustou skvělých dobrot z Brna a okolí …

 
23. 5. 2018

GDRP a Rodinné Pasy – INFORMACE PRO DRŽITELE KARTY


Milé rodiny, jsme povinni Vás informovat o obecném nařízení o ochraně osobních údajů (angl. General Data ProtectionRegulation neboli GDPR). Je to nový právní předpis Evropské unie, který výrazně zvýší ochranu osobních údajů občanů EU. GDPR vstoupil v účinnost 25. května 2018 a představuje nový právní rámec ochrany osobních údajů s cílem hájit práva občanů EU proti neoprávněnému zacházení s jejich daty včetně osobních údajů. Prosím klikněte na níže uvedený odkaz, kde své osobní údaje zkontrolujete a udělíte potřebný souhlas Jihomoravskému kraji a správci údajů.   ODKAZ PRO UDĚLENÍ SOUHLASU  

 
20. 5. 2018

Letní vydání časopisu Rodinka


Milé rodinky máme pro Vás novinku v podobě letního vydání časopisu Rodinka Naleznete zde spoustu zajímavého rodinného čtení a nezapomeňte, že ve vaší schránce na vás čeká katalog 50% slev. Ke stažení jej naleznete zde

 
30. 11. 2017

Časopis Rodinka 2/2017


Milé rodinky máme pro Vás novinku v podobě zimního vydání časopisu Rodinka Naleznete zde spoustu zajímavého rodinného čtení na zimní večery. Ke stažení jej naleznete zde

 
3. 10. 2017

NOVINKA – Mobilní aplikace


Víte, že s Rodinným pasem ušetříte jen v Jihomoravském kraji na více než 800 místech? Zajímá Vás, jaké slevy ve svém okolí dostanete? Chcete využívat svůj Rodinný pas naplno? Je to jednoduché! Nainstalujte si aplikaci Rodinné pasy Jihomoravského kraje a budete mít přehled o každé výhodné nabídce. Slevy si můžete prohlížet na mapě nebo vyhledávat podle jejich výše či kategorie. Nenechte svůj Rodinný pas zahálet.Ke stažení: ANDROID a iOS

 
3. 10. 2017

GDRP a Rodinné Pasy – INFORMACE PRO DRŽITELE KARTY


Milé rodiny, jsme povinni Vás informovat o obecném nařízení o ochraně osobních údajů (angl. General Data Protection Regulation neboli GDPR). Je to nový právní předpis Evropské unie, který výrazně zvýší ochranu osobních údajů občanů celé EU. GDPR vstupuje v účinnost od 25. května 2018 a představuje nový právní rámec ochrany osobních údajů, s cílem hájit co nejvíce práva občanů EU proti neoprávněnému zacházení s jejich daty včetně osobních údajů. Nám také velmi záleží na ochraně vašich osobních údajů, proto navštivte níže uvedený odkaz, kde udělíte potřebný souhlas. ODKAZ PRO UDĚLENÍ SOUHLASU Při udělení nového souhlasu vám nadále bude možné zasílat časopis, informace o připravovaných akcích apod. Váš souhlas je kdykoli odvolatelný! Můžete se na nás obrátit i telefonicky, na infolince 543 211 254, kde vám pomůžeme s udělením tohoto souhlasu nebo na e-mailu jiznimorava@rodinnepasy.cz. Jsme rádi, že jste součástí projektu Rodinné Pasy a vaší podpory si velmi vážíme.  

 
20. 9. 2017

Soutěž Prázdninové putování s Rodinnými pasy má svého výherce


Začátkem září jsme pro vás vyhodnotili soutěž Prázdninové putování s Rodinnými pasy. Za poznáváním Jihomoravského kraje a hledání správných odpovědí se vás vydalo celkem 1521 rodin z čehož správných odpovědí mám dorazilo 1164. Víkendový pobyt do Pohádkové vesničky tentokrát posíláme rodině z Brna Kohoutovic a přejeme příjemnou dovolenou. Další soutěžní putování pro vás připravíme také příští rok, proto budeme rádi za vaše tipy na letní putování po našem kraji.

 
3. 7. 2017

Letní soutěž s Rodinnými pasy!!


Milé rodiny, Rodinné pasy Jihomoravského kraje pro vás připravily prázdninovou soutěž, při které si nejen užijete cestování, ale objevíte i spoustu krásných míst našeho malebného kraje. Prázdninové putování vás v každém okrese jižní Moravy přivede vždy na jedno místo, kde stačí pozorně hledat odpovědi na soutěžní otázky, a zařadit se tak do slosování o výhru. V září vylosujeme jednu rodinu, která odeslala správné odpovědi a která si užije víkendový pobyt v Pohádkové vesničce. Více informací o soutěži naleznete ZDE

 
24. 5. 2017

Dětský den 2017


Stále ještě nevíte, kam v neděli s dětmi vyrazit? Co takhle již 10. ročník Dětského dne s Rodinnými pasy na Letišti Brno!

 
28. 12. 2016

Projekt Senioři a děti společně


Projekt si kladl za cíl zamezit exkluzi a neúctě vůči seniorům a pomoci navázat mezigenerační dialog. V Jihomoravském kraji již v předchozích letech proběhly 2 menší projekty se stejnou tématikou a Společně, o. p. s. byla iniciátorem jednoho z nich – Senioři a děti ve školách. Vzhledem k velmi dobré odezvě, jak ze strany seniorů, tak i žáků, jsme se rozhodli rozšířit tuto formu mezigeneračního poznávání i do dalších krajů. Za tímto účelem proběhly v pěti krajích (Jihomoravském, Zlínském, Olomouckém, Jihočeském a Středočeském) a na 30 základních školách besedy se žáky prvního stupně, zprostředkované osobami ve věku 55+ (lektoři), na téma mezigeneračních vztahů. V rámci tohoto projektu se nám podařilo oslovit 1 564 žáků I. stupně základních škol. Pro zajištění úrovně komunikace a odbornosti byli přednášející proškoleni odbornými specialisty na danou problematiku – forma komunikace, metody prezentace. Jako odborný garant projektu v rámci jeho aktivit působila Mgr. Eva Stiborová, vedoucí sociálně-aktivizačního úseku Domova pro seniory Sokolnice. Po absolvování …

 
29. 11. 2016

Zimní vydání časopisu Rodinka


 
20. 9. 2016

Podzimní vydání časopisu Rodinka


 
12. 7. 2016

Pozvánka na kaci – Rodinné pasy na divokém západě


 
16. 6. 2016

Den otevřených dveří Jihomoravského kraje – 22.6.2016 / 10.00 – 15.00


Milé rodiny, Ve středu 22. června 2016 se uskuteční den otevřených dveří Krajského úřadu Jihomoravského kraje, přijďte si projít zajímavé prostory a užít si poutavý program. Rodinné pasy budou samozřejmě u toho, těšíme se na Vás. Více informací naleznete v přiloženém programu. program DOD 2016

 
25. 5. 2016

Dětský den s Rodinnými pasy 2016


Milí držitelé karty Rodinný pas Jihomoravského kraje, srdečně Vás zveme na akci „Dětský den na letišti s Rodinnými pasy“ která se koná 29.5.2016 již tradičně na letišti Brno Tuřany. Všechny potřebné informace naleznete v přiloženém letáku. Těšíme se na Vás a doufáme, že se potkáme v hojném počtu.

 
14. 3. 2016

Jarní vydání časopisu Rodinka


Přinášíme Vám jarní vydání časopisu Rodinka 2016, kde se dočtete které vitamíny nám přináší jarní příroda, jak dopadl průzkum spokojenosti uživatele Rodinného pasu, pozveme Vás k celostátnímu projektu Ukliďme Česko a mnoho dalšího. Příjemné počtení a krásné jarní období Vám přejí Vaše Rodinné pasy. Kliknutím na obrázek prolistujte jarní vydání Rodinky:

 
8. 1. 2016

Průzkum Rodinných pasů


jménem Jihomoravského kraje, jednotlivých poskytovatelů slev i společnosti VERTIGO.CZ jako koordinátora projektu se na Vás obracíme se žádostí o zapojení do krátkého elektronického průzkumu zaměřeného na fungování Rodinných pasů v Jihomoravském kraji….

 
5. 1. 2016

Zabruslete si v rámci Hokejových her Brno 2016


Brno v současných dnech žije obrovskou událostí. Na posvátném hokejovém místě za Lužánkami, kde stával zimní stadión, vyrostl nový stadión – provizorní. HC Kometa Brno v něm od 1. ledna pořádá velkolepé Hokejové hry, na kterých se kromě utkání mužů, mládeže či žen pořádá také veřejné bruslení. Nejen fanoušci Komety si mohou po dlouhých letech zabruslit na totožném místě, kde získala Kometa všech svých 11 titulů. Ve čtvrtek 7. ledna 2016 od 8:30 – 9:45 hod je navíc bruslení určeno pouze pro držitele SENIOR PASu nebo RODINNÉHO PASu Jihomoravského kraje. Vstup pro držitele pasu je bezplatný. Počet návštěvníků je limitován technickými možnostmi kluziště. Veškeré informace o Hokejových hrách najdete na webu: www.jdemedomu.cz    

 
7. 12. 2015

Ohlédnutí za benefičním Koncertem pro Krtka


01.12.2015 – Benefiční koncert uspořádaný na podporu Nadačního fondu dětské onkologie Krtek…..

 
30. 10. 2015

BENEFIČNÍ KONCERT PRO KRTKA


Co nejsrdečněji vás zveme na benefiční Koncert pro Krtka, který se koná první adventní neděli 29. 11. 2015 v 19:00 hod. v Semilasse.   Nadační fond dětské onkologie Krtek podporuje Kliniku dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno od r. 1999 a jeho hlavní prioritou je zkvalitnění a zpříjemnění pobytu dětí v nemocnici, péče v průběhu trvání celé léčby a pomoc při vyrovnávání se s jejími následky. Zazní vánoční a muzikálové melodie, účinkující vystoupí bez nároku na honorář a celý výtěžek z koncertu bude věnován na podporu onkologicky nemocných dětí. Oslovte, prosím, také své přátele a známé a pozvěte na koncert i je. —————————————————————————————————————————- KDY? 29. 11. 2015 v 19:00 hod. KDE? Kulturní centrum Semilasso, Palackého tř. 832/126, 612 00 Brno – Královo Pole VSTUPENKY cena – 290,- Kč předprodej, 500,- na místě V případě zájmu o vstupenky můžete odpovědět na e-mailovou adresu jiznimorava@rodinnepasy.cz, zastavit se na našich předprodejních místech nebo objenat on-line na …

 
15. 10. 2015

Zimní vydání časopisu Rodinka


Milé rodiny, již 14. listopadu můžete očekávat ve svých schránkách nejen zimní vydání časopisu Rodinka ale také katalog poskytovatelů a katalog 50 % slev. V časopise Rodinka se můžete tentokrát těšit na:   Výsledky průzkumu nejoblíbenějších dětských hraček.     Popovídáme si s Marianou Ambrožovou z asociace ALPA-JM.     Dovíme se jak si osvěžit znalost první pomoci.     V technickém koutku si představíme mobilní aplikace první pomoci.     Vyrobíme si originální vánoční lampičku.     A v rubrice ekologie si zopakujeme, kam který odpad patří.      

 
19. 8. 2015

Program klubu Ratolest – září 2015


Program klubu Ratolest v PDF si můžete prohlédnout ZDE

 
13. 8. 2015

ZPRÁVY Z FAMILY POINTU PRO BRNO


Milí přátelé a příznivci rodiny, dovolujeme si Vás informovat…..

 
3. 8. 2015

RODINNÉ PASY NA DIVOKÉM ZÁPADĚ 22.8.2015


Všechny vás srdečně zveme do Šiklova mlýna…..

 
13. 7. 2015

Výstava – Čarovné barvy země 9.7. – 23.8.2015


Mikroregion Nový Dvůr a Slovanské hradiště v Mikulčicích Vás srdečně zvou…..

 
13. 7. 2015

Fotografická výstava – Z Velké Moravy až do nepaměti a zpět


Slovanské hradiště v Mikulčicích Vás srdečně zve na výstavu…..

 
3. 7. 2015

Slunovratí slavnosti – DEN PRO RODINU


Zveme Vás na Slunovratí slavnosti aneb DEN PRO RODINU….

 
22. 6. 2015

KLUB RATOLEST


Program klubu Ratolest na prázdniny.

 
22. 6. 2015

MUZEUM VYŠKOVSKA


Dovolujeme si Vás opět po roce pozvat na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ MUZEA VYŠKOVSKA…..

 
17. 6. 2015

AKCE FAMILY POINTU


13.06.2015 – 25.06.2015 – Přejeme Vám krásné prázdniny…..

 
22. 5. 2015

DĚTSKÝ DEN NA LETIŠTI 2015


Milí držitelé karty Rodinný pas Jihomoravského kraje, srdečně Vás zveme na akci „Dětský den na letišti s Rodinnými pasy“ která se koná 31.5.2015 již tradičně na letišti Brno Tuřany. Všechny potřebné informace naleznete v přiloženém letáku. Těšíme se na Vás a doufáme, že se potkáme v hojném počtu.

 
6. 5. 2015

JAM ROCK 2015


Nenechte si ujít jedinečnou příležitost a pojeďte celá rodina za muzikou. 4.-6.6.2015….

 
6. 5. 2015

Letecký den – letiště Břeclav


Srdečně Vás zveme na Letecký den letiště Břeclav….

 
29. 4. 2015

MUZEUM VYŠKOVSKA


Dovolujeme si Vás pozvat na výstavu NEZTRATIT VÍRU V ČLOVĚKA….

 
29. 4. 2015

ZPRÁVY Z FAMILY POINTU PRO BRNO


Akce Family Pointu….

 
16. 4. 2015

MUZEUM VYŠKOVSKA


Srdečně Vás zveme na výstavu NEBOJTE SE FYZIKY….

 
9. 4. 2015

Den Země – 25.4.2015


Přijďte s Rodinnými pasy oslavit Den Země….

 
26. 3. 2015

Velikonoční šílenství v Přísnoticích


02.04.2015 – 11.04.2015

 
23. 3. 2015

Pozvánka na výstavu koček


11.04.2015 – 12.04.2015 – ČSCH ZO MCC – Moravia Cat Club………

 
20. 3. 2015

Dům umění města Brna


24.03.2015 – 19.04.2015 – Dovolte, abychom vás pozvali Vás na výstavu……….

 
13. 3. 2015

Nové vydání časopisu Rodinka


Milé rodiny,  přinášíme Vám jarní vydání časopisu Rodinka, kde se dočtete jaká jídla připravovali naše babičky o Velikonočních svátcích, jaké příčiny může způsobit lepek v našem těle, pozveme Vás k celostátnímu projektu Ukliďme Česko a mnoho dalšího. Příjemné počtení a krásné jarní období Vám přejí Vaše Rodinné pasy. Časopis si můžete přečíst a případě stáhnout ZDE

 
5. 3. 2015

Jarní vydání časopisu Rodinka


Milé Rodiny, Již 13. Března očekávejte jarní vydání časopisu Rodinka tentokrát opět v elektronické formě. Na co se můžete těšit:    Dočteme se jaká jídla připravovali naše babičky o Velikonočních svátcích. Popovídáme si Radkem Janouškem, zakladatelem projektu Ukliďme Česko. V technickém koutku si představíme sportovní kamery a příslušenství. Vyrobíme si Velikonoční cukrátka z marcipánu. Dovíme se, jaké příčiny může způsobit lepek v našem těle. Představíme si neziskovou organizaci Česká asociace Sport pro všechny. A mnoho dalšího čtení pro celou rodinu.   Vaše redakce

 
27. 2. 2015

Program klubu Ratolest – březen 2015


01.03.2015 – 31.03.2015 - Program Klubu Ratolest na březen 2015

 
26. 2. 2015

Kino Scala – malá škola animace


 
26. 2. 2015

Veselá kavárna


01.03.2015 – 30.04.2015 – Na měsíce březen a duben 2015 jsme připravili následující……….

 
20. 1. 2015

Otevřená zahrada nadace partnerství


26.01.2015 – 15.04.2015 – Vážení přátelé, dovoluji si vás touto cestou srdečně pozvat na……….

 
18. 12. 2014

Advent a Vánoční Svátky v zábavním centru Bongo Brno


Zábavní krytý park Bongo si pro Vás a Vaše ratolesti připravil na prosinec bohatý program, nové atrakce a mnoho zajímavých akcí. Velkou výhodou tohoto centra je možnost strávit společný čas rodičů se svými dětmi bez ohledu na počasí venku.

 
6. 11. 2014

14.11.2014 – 17.11.2014 – Celostátní Vzájemná Výměna Zkušeností


CVVZ – neformální setkání pro všechny, kteří pracují s dětmi a mládeží – ve školách, kroužcích, oddílech, centrech volného času i jinde.

 
17. 10. 2014

08.11.2014 – Jen počkej, zajíci v Brně


TICKET ART – linka pro informace a rezervace vstupenek – 603 111 104.Vstupenky si lze předběžně rezervovat na tomto čísle a vyzvednout v den konání na pokladně.Na 14 hod. a 18 hod. JSOU LÍSTKY JIŽ VYPRODÁNY, PROTO NEVÁHEJTE A REZERVUJTE SI JE CO NEJDŘÍVE! www.jenpockejzajici.cz  

 
18. 7. 2014

S Rodinnými pasy za kulturou


Národní památkový ústav se stal naším novým významným poskytovatelem.

 
Koordinátor projektu
Rodinné pasy
pro Jihomoravský kraj