Mezinárodní den mládeže

Mezinárodní den mládeže se každoročně slaví 12. srpna. Svátek je zamýšlen jako příležitost pro vlády států či jiné subjekty k upozornění na specifickou problematiku týkající se mládeže. V průběhu oslav MDM jsou celosvětově pořádány koncerty, workshopy, kulturní akce a mítinky, kterých se účastní představitelé státu či místních samospráv a mládežnických organizací. MDM byl ustanoven v roce 1999 rezolucí Valného shromáždění OSN, které podpořilo doporučení Světové konference ministrů zodpovědných za otázky mládeže (konané v Lisabonu 8. – 12. srpna 1998), aby byl 12. srpen vyhlášen za Mezinárodní den mládeže.

Starší děti nerady slyší, když se o nich mluví jako o dětech, a tak se jim říká mládež. Ale v jakém věku se z dětí stává mládež? Mládež jsou starší děti od patnácti do osmnácti let. A hned je jasno, kdo dnes slaví svůj mezinárodní den. Mládež je budoucnost a bylo tomu tak vždycky. Proto je jasným záměrem Mezinárodního dne mládeže poukázat na problematiku mládeže ve všech různých formách, od těch pozitivních – mládež studující, sportující, bavící se, až po stinnou stránku, například mládež závislá na drogách apod.

 

den mladeze

Aktuálně

5. 9. 2021

Mezinárodní den charity


Proč právě 5. září? Na počest mimořádně významné humanitární pracovnice…

1. 9. 2021

Zpátky do školních lavic


Věříme, že se vám prázdniny vydařily a zůstala vám z nich spousta nezapomenutelných vzpomínek…

25. 8. 2021

Soutěž Prázdninové putování 2021 pokračuje!


Rozhodli jsme pro Vás prodloužit soutěž Prázdninové putování o měsíc – až do 30. 9. 2021

12. 8. 2021

Mezinárodní den mládeže


Mezinárodní den mládeže se každoročně slaví 12. srpna. Svátek je zamýšlen jako příležitost pro vlády států…

7. 8. 2021

Den odpuštění


Možná je to pro vás novinka, ale pokud jste na někoho hodně naštvaní či dokonce plni nenávisti a říkáte si věty typu: „To mu nikdy nezapomenu!“…

 
 
Koordinátor projektu
Rodinné pasy
pro Jihomoravský kraj